Uždaryti

Augalų pažinimas ir vantų rišimas

Data: 2018-07-08, 10:00
Organizatorius : Lietuviškos pirties akademija

vantos
Pirtininko patirtis sako - žmonės daugiausia domisi įvairų vantų savybėmis. Naudojant įvairias vantas net labai prastos pirties lankymą galima paversti išskirtiniu įvykiu. Žalios kvepiančios vantos ne tik suminkština pirties mikroklimatą, bet ir išplečia pojūčių spektrą, o jei pirtininkas dar žino jų savybes ir moka panaudoti - suteikia įvairiopos naudos.

Šis seminaras yra eksperimentinis ta prasme, kad per vieną dieną išeisime net 4 temas - nuo vantų rišimo iki įdomaus jų sąvybių pristatymo. Į seminarą įeina ir praktinė pirtis (gurmaniška dūminė), ir, be abejo, - pats įvairių vantų rišimas.

Pirties metu mes mokysimės pajusti vantų energiją, kvapą, poveikį ir kūrybiškai panaudoti jų išskirtines savybes tiek klasikiniam, tiek proginiam vanojimui. Seminaras vyks mažos grupės principu, tiesiogiai mokantus iš mokytojo.

Seminaro dalyviai gaus atminimo dovaną  - labai naudingą vantų savybių suvestinę.

Seminaro programa

 1. Augalų pažinimas. Plačiausiai naudojami medžiai, krūmai, jų atpažinimas, vantų skynimo niuansai. Išmoksite efektyviai skinti šakutes vantoms.
 2. Vantų rišimas. Įvairių vantų rišimo subtilumai. Skirtumai tarp beržo, klevo, ąžuolo vantų rišimo.
 3. Vantų degustacija. Vanojimo įvairiomis vantomis tikslai ir atvejai.
 4. Medžių savybės. Pagrindinių medžių sąvybės. Medžių „asmenybės“. Išmoksite įdomiai pristatyti medžių vantas savo klientams.

Seminaras skirtas ir naujokams ir jau praktikuojantiems pirtininkams.

Temos

 • Augalų pažinimas

  Reali pažintis su augalais - ekskursija į gamtą, kurios metu mokomasi rasti ir atpažinti pirtyje naudojamus ar priešingai - vengtinus augalus, mokomasi juos atskirti, taisyklingai ir nežalojant gamtos rinkti.    Jei norite greičiau patekti į šios temos mokymus...

  Jūs galite iš ansto pareikšti pageidavimą išklausyti pirties studijų temą „Augalų pažinimas“. Atsiradus progai būsite pakviestas (-a) į seminarą, kuriame bus dėstoma ši tema. Iš anksto pageidaujantys taip pat gauna tam tikras nuolaidas.

 • Pirties augalų mitologija

  Teorinė tema, kurioje toliau tęsiamas susipažinimas su pagrindiniais lietuviškoje pirtyje naudojamais medžiai , žolėmis , tačiau šį kartą sužinosite, kad kiekvienas augalas turi savą istoriją, mitologiją, apipintas pačiais įvairiausiais tikėjimais, prietarais, legendomis...

  Pirtininkas šias žinias visada gali naudingai išnaudoti, įdomiai paįvairindamas procedūrą, taip pat panaudodamas akiai neregimas, bet daenai gerai jaučiamas jų paslėptas savybes ir pasmes. Temoje kalbame apie:

  • Žmogaus ir medžio santykį.
  • Medžių mitologiją.
  • Tikėjimus,
  • Energetines įvairių vantų savybes. 

     Jei norite greičiau patekti į šios temos mokymus...

  Jums trūksta šios įskaitos:

 • Vanojimas įvairiomis vantomis

  Edukacinės pirties tema, kurioje:

  • išbandomas vanojimas skirtingų augalų vantomis;
  • susipažįstama su netradiciniais vanojimo scenarijais bei energetinėmis vantų savybėmis.

  Žvilgsnis į seminarą  Jei norite greičiau patekti į šios temos mokymus...

  Jūs galite iš ansto pareikšti pageidavimą išklausyti pirties studijų temą „Vanojimas įvairiomis vantomis“. Atsiradus progai būsite pakviestas (-a) į seminarą, kuriame bus dėstoma ši tema. Iš anksto pageidaujantys taip pat gauna tam tikras nuolaidas.

  Ši tema turi papildomos informacijos, kuri matoma prisijungusiems naudotojams.
 • Vantų rišimas

  Praktinė tema, į kurią įeina:

  • Šakų skynimas.
  • Vantų rišimo būdai.
  • Vantų džiovinimas, šaldymas, sūdymas.
  • Vantos kokybės kriterijai.
  • Vantų parengimas darbui. 

  Vaizdai iš vantų praktikos  Jei norite greičiau patekti į šios temos mokymus...

  Jūs galite iš ansto pareikšti pageidavimą išklausyti pirties studijų temą „Vantų rišimas“. Atsiradus progai būsite pakviestas (-a) į seminarą, kuriame bus dėstoma ši tema. Iš anksto pageidaujantys taip pat gauna tam tikras nuolaidas.

Kas dėsto

Pirtininkas Giedrius Gervys Augalų pažinimas. Vantų rišimas. Medžių savybės.

Pirtininkas Rimas Kavaliauskas. Proginis vanojimas. Medžių savybės.

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“