Uždaryti

Temeskalis. Šventosios Žemės Ugnies ritualinė pirtis.

Data: 2018-05-07, 18:00
Organizatorius : Lietuviškos pirties akademija

Palankiai susiklosčius aplinkybėms atsirado galimybė pasiūlyti visiems plačiau besidomintiems pirtimi sudalyvauti gana retame tradiciniame Pietų Amerikos senųjų gyventojų - indėnų garinės pirties, dar vadinamos Temeskaliu (Temascal) rituale.

Temeskalis - tai ne tik tik etninė natūrali garinė pirtis, bet ir net 3 valandas trunkanti procedūra - ritualas, tai taip pat erdvė dvasinėms praktikoms - apsivalymui, gydymui, transformacijai ir maldai.

Temeskalio ištakos

Garo palapinės ceremonija yra viena seniausių žmonijos istorijoje ir įvairiais pavidalais sutinkama visame pasaulyje. Temescalis yra Navatlio (Nahuatl) tautos (plačiau žinomos kaip actekai) žodis, reiškiantis garinę pirtį. Navatlio indėnai, kurių dabar yra likę vos 1,5 mil. visada tikėjo, kad jų kalba kalbėjo patys dievai. Temeskaliu taip pat vadiname mūrinę garinę pirtį, maudyklą, garinę palapinę, gydymo patalpą su karštais akmenimis.

Sakoma, kad Temaskalio pirties paprotį žmonėms maždaug prieš 2000 metų atnešė Baltojo Bizono Moteris, šamanė iš Šiaurės. Tai buvo 7 pagrindinių ritualų rinkinys. Tada garinė pirtis buvo vadinama Inipi. Kai šis paprotys palengva atkeliavo iki Centrinės Amerikos, jis buvo pasiimtas Toltekų, Majų, Zapotekų ir kitų tautų.

Šias ceremonijas parengia ir iki šiol atlieka Itzačilatlano senoliai - Šventosios Ugnies žyniai ir žynės vadinami Temeskaleras (Temazcaleras). Jų tikslas – atkurti, išsaugoti ir praktikuoti Amerikos indėnų ir kitų Žemės tautų senasias dvasingumo formas.

Kaip vyksta ceremonija?

Temeskalis yra maža šventykla, panaši į apvalią gimdą, pastatytą iš medžių šakų, nešančių medžių atmintį, o kartais – iš žemės ir akmenų. Kaip ir gimdoje, taip ir temeskalyje tvyro tamsa pripildyta garo drėgmės ir šilumos. Ji švelniai apsupa ir gydo ceremonijos dalyvius.

Temeskalio poveikis ir nauda

Temeskalis – tai kūną stiprinanti procedūra. Jis turi detoksikuojantį poveikį – tai yra naudinga chroniškų susirgimų atvejais bei padeda atsistatyti po ligų. Temeskalis – tai greitas ir dinamiškas procesas, jis išmeta žmogų iš jo komforto zonos – tai yra neišvengiama tampant suaugusiu. Temeskalis pastato dalyvi veidu į jo būdingas žmogui baimes ir duoda galimybę surasti sprendimus savo viduje, o ne įšorėje.

Dvasinis poveikis

  • Parodo kelią link išmintingų senovės Žemės mokymų
  • Atveria Širdį
  • Apsivalymas ir dvasinis augimas
  • Plečia sąmonę
  • Dvasiškai atjaunina ir sustiprina pasiryžimą keistis
  • Sujungia mus su mūsų šaknimis, su mūsų tikrąja prigimtimi
  • Suteikia mums naują gyvenimo prasmės perspektyvą
  • Padidina jautrumą, padeda rasti sunkių situacijų sprendimus, naujai pažvelgti į aplinkybes

Bus papildyta...

Kas dėsto

Anne Laure - Temeskalio meistrė. Pirtis.lt.
Anne Laure Vincke, 39 m. Veda Temeskalio, Čanupos, Mėnulio pypkės, gydomąsias ir moterų rato ceremonijas.

Anne Laure gimė Kanadoje, užaugo Belgijoje. Ieškodama savo dvasinių šaknų praėjo medituoti nuo 19 metų. Prieš 14 metų Anglijoje susidūrė su „Gydymo kelio“ judėjimu. Ją patraukė Aurelijaus Diazo Tekpankalio (Aurelio Diaz Tekpankalli) sukurtas sintetinis „Itzačilatlano sventosios ugnies“ judėjimas, skirtas bendradarbiavimuji su stichijomis ir žmonių sąmoningumui plėsti. Nuo to laiko Anne Laure studijuoja senųjų Amerikos gyventojų dvasines ir medicinos tradicijas bei taiko jas Europoje. Ji yra menininkė, kūno, energijos bei kvėpavimo terapijos propaguotoja, savo darbe intergruojanti įvairias gydymo ir dvasines tradicijas bei tęsianti ryšį su senųjų Amerikos gyventojų išmintimi.

Naudinga susipažinti

Indėniška pirtis

[shortcode id="80"] Toliau

Pirties taika

Pirties taika

Pirties taikos deklaracija yra surasta Švedijoje. Jai mažiausiai 200 metų, tačiau jos teiginiai yra ypač svarbūs iš šiandien.… Toliau

Indėniškos pirties Inipi ritualas

Indėniškos pirties Inipi ritualas

Palankiai susiklosčius aplinkybėms atsirado galimybė pasiūlyti akademijos studentams sudalyvauti gana retame tradiciniame… Toliau

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“