Uždaryti

Švelnus masažas ir dūminė pirtis.

Data: 2018-03-24, 11:00
Organizatorius : Lietuviškos pirties akademija

Esminė ir labiausiai mus paveikianti bendravimo forma pirtyje yra, žinoma, lietimas. Koks jis bebūtų - odos tepimas medumi ir įvairiais pirties mišiniais, trynimas, skaudančių raumenų maigymas, malonus glostymas vanojant vantomis. Kūno lietimas, siekiant kuo didesnio atsipalaidavimo ir sveikatingo efekto yra būdingas visoms pasaulio pirties tradicijos. Juo labiau - lietuviškai pirčiai, kurioje taip gausiai naudojami augalai - vantos ir vantelės, medus su žolynų ekstraktais, o pastaraisiais metais  - ir su eteriniais aliejais.

Kūno lietimą pirtyje skirstome į prausimą – šveitimą, vanojimą bei tiesioginį masažą. Kiekvienas šių veiksmų taip pat dar gali šildyti arba vėsinti tiek odą, tiek gilesnius kūno audinius. Kiekvienas gali žadinti arba raminti. Turime labai plačias liečiamojo poveikio žmogaus kūnui galimybes.

Kartais prieš pirtį sunku pasakyti, kokios lietimo procedūros joje bus atliekamos. Tai gali paaiškėti ir pačios procedūros metu. Tarkim pasidarė per karšta ir žmogus paprašė jo nebevanoti, o tik patrinti nugarą... Kuo didesnės improvizavimo galimybės – tuo pirtis yra gurmaniškesnė, taigi ir profesionalesnė.

Kiekvienas sutiks, kad visos kūno lietimo procedūros yra labai atsakingos ir reikalauja pasiruošimo. Lietuviškos pirties akademija yra sukaupusi didelę šių procedūrų dėstymo patirtį ir efektyviai gali ją perduoti jums.

Šiame seminare mokysime pačių masažo pradmenų - trumpos, tačiau efektyvios nugarinės kūno dalies atpalaidavimo, glostymo, tepimo masažiniu aliejumi programos ir pagrindinių efektyvių judesių. Šie dalykai jums pravers visada:

 • tepant kūną medumi
 • uždedant kosmetinius viso kūno mišinius
 • masažuojant pavargusį šeimos narį
 • norint nuraminti vaiką
 • prieš gilesnį kūno masažą pirtyje
 • kaip įžanga į kūno šveitimą natūraliomis priemonėmis

 

Tiesą sakant pastebėta, kad ir vanojimo įgūdžius geriau įgauna tie, kas yra mokęsi masažo ir jį praktikuoja.

Seminaro pirties dalis

Po masažo mokymų mes aplankysime nauja sodybos dūminę pirtį, kurioje pasikaitinsime, pasitiksime pirmą Sigitos pilamą garą ir apšilę pasimokysime vanojimo ir kūno tepimo pradmenų - įšnaudosime ką tik masažo salėje įgytus įgūdžius.

Apie seminare mokomas technikas galite pasiskaityti Pirtis.lt straipsniuose:

Relaksacinis masažas, Vanojimas,  Dūminė pirtis.

Pagrindinis seminaro tikslas - suprasti svarbiausius lietimo ir darbo su kūnu dėsnius, todėl jis labai naudingas ir norintiems mokytis vanojimo. Juk vanojimas - tai irgi masažo forma, kuriai galioja tie patys dėsniai bei taisyklės. O praktinėje pirties dalyje vantas į rankas galės paimti ir tie, kas dar neturėjo progos to padaryti.

Masažo seminarų akimirkos


Seminaras, skirtas tiems, kas vertina gerą pirtį ir jieško meistriškumo niuansų. Taip pat jau turi pirminę pirtinimosi patirtį ir nori išmokti daugiau. Šis užsiėmimas taip pat puiki galimybė gauti trūkatamą „Darbo su kūnu įvado temą“ ir pradėti  Pirtinko mėgėjo studijų studijas.

 Šis seminaras įeina į privalomąją Pirtinko profesionalo parengimo programą. Tai geras pasirinkimas neseniai įgijusiems Sveikos pirties dėsnių  temos įskaitą. Po šio seminaro Jums taps prieinama ir papildoma mokomoji medžiaga.

Temos

 • Darbas su nugara
  Ši tema turi papildomos informacijos, kuri matoma prisijungusiems naudotojams.
 • Pirtininko darbo įvadas

  Praktinė tema, kurioje susipažįstame su pirtinininko darbu. Pirmieji žingsniai į naują profesiją vyksta saugioje aplinkoje, geroje pirtyje, padedant patyrusiam dėstytojui.
  Dažniausiai šios temos dėstymas organizuojamas kaip pirties vakaras (praktinis užsiėmimas pirtyje) kurio metu dėstytojas supažindina su pagrindiniais praktinio pirtininko darbo garinėje momentais, juos parodo, o studentai tai išbando praktiškai. Tokiu būdu jie turi galimybę išbandyti save kaip būsimi pirtininkai ir geriau suprasti kokiame lygyje jie norėtų išmokti pirtininko amato.

  Darbo su kūnu įvadas. Pirtis.lt.
  Studentas pirmą kartą prausia kūną garinėje.

  Ši tema turi papildomos informacijos, kuri matoma prisijungusiems naudotojams.

Kas dėsto

Sigita Šeduikienė. Pirtininkė. Pirtis.lt
Sigita Šeduikienė.

Profesionali pirtininkė, masažo dėstytoja. Seminare pristatys savo masažo metodus, dūminę pirtį.

Rimas Kavaliauskas.

Pirties mokytojas ir tyrėjas. 15 metų patirtis. LPA vadovas.
Seminare ves dūminės pirties procedūrą, kūno atsipalaidavimo metodikas.

Naudinga susipažinti

Relaksacinis masažas

Šiandien visuotinai pripažįstama gydomoji masažo galia. Šiandien masažas jau ir moksliškai pagrįstas gydymo būdas. Jis gerina… Toliau

Vanojimo menas

Vanojimo menas

Su vanta reikia elgtis pagarbiai ir jautriai, tada ji darys stebuklus. Vanta yra gyva, ji veikia ne tiek mechaniškai, kiek per… Toliau

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“