Uždaryti

Eteriniai aliejai pirtyje. Mikroklimato kūrimas.

Data: 2016-11-19, 10:00
Organizatorius : Lietuviškos pirties akademija

Beveik kiekvienoje pirtyje naudojame vienokias ar kitokias papildomas kvapo (aromato) priemones. Dažnai jas perkame, vadovaudamiesi spalvotomis etiketėmis su užrašais „natūralus eukaliptas“ arba „mėtų aliejus“ arba „pušų ekstraktas“. Labai retas susimąstome, kad pirtyje šios, dažniausiai nežinomos kilmės medžiagos aktyviai veiks mūsų, mūsų draugų ir mūsų vaikų atvirus kvėpavimo takus, per išsiplėtusias odos poras pateks vidun ir įsilies į mūsų medžiagų apykaitą... Koks bus jų poveikis?

Ruošdamiesi vesti kokybiškas pirties procedūras privalome įgyti nors pradinį supratimą apie veikliąją ir sąmoningą aromateriją, padėti susigaudyti kokios kvapiosios medžiagos ir kaip veikia mūsų kūną ir nuotaiką.

Norėdami duoti jums platų ir išsamų supratimą apie pirties aromaterapiją parengėme (kaip ir 2013 m. rudenį bei 2015 balandį) išsamų 2 dienų su praktika seminarą, kuris vyks „Kvapų namuose“, vietoje, kur surinkta įstabi įvairių aromatinių medžiagų kolekcija. Jį ves aromaterapeutė Laimė Kiškūnė, įšvysčiusi šiuolaikinę eterinių aliejų panaudojimo pirtyje teoriją.

Seminaro planas

Kaip mes uodžiame ir kas yra kvapas?

Kas yra aromaterapija?

Šiuo metu aromaterapija vadinamos visos eterinių aliejų naudojimo formos terapiniams tikslams ir atskiriamos nuo aromatų kaip olfaktorijos naudojimo – uostymui, kvėpinimui/si.

Aromatinės substancijos pirtyje

Kokiais pavidalais aromatinės substancijos naudojamos pirtyje? Žolių mišiniai, hidroliatai, arba botaniniai gėlių vandenys, ekstraktai, tinktūros.

Aromatinių substancijų rūšys ir gavimo būdai

Eteriniai aliejai.

  • Jų sudėtis.
  • Kaip veikia eteriniai aliejai?

Eteriniai aliejai yra sudėtingas augalo antrinių metabolitų mišinys, didžiąja dalimi sudarytas iš unikalios aromatinių junginių kompozicijos, kurios kokybę ir sudėtį ištobulino evoliucijos jėgos, siekdamos suteikti didžiausią paspirtį augalo kovai už išgyvenimą ir rūšies išlikimą (dauginimąsi). Antriniai metabolitai tiesiogiai nedalyvauja augalo medžiagų apykaitoje, kuri vykdoma gauti energijai iš maisto medžiagų, arba dauginimosi procesuose. Tačiau jie įneša didelį indėlį į vidutinę ir ilgalaikę augalo sėkmę - užtikrina jam išgyvenimą tiesiogiai kovodami su kitais organizmais ir pagerina jo dauginimosi galimybes.

Mikroklimato kūrimas pirtyje eterinių aliejų pagalba.

Praktiniai eterinių aliejų panaudojimo būdai.

Kontraindikacijos

Hidroliatų rūšys, poveikio sritys ir pritaikymas pirtyje

Hidroliatai - tai vandeniniai ekstraktai, gaunami garais arba vandeniu lėtai distiliuojant pumpurus, žiedus, lapus, šaknis, dervą ar kitas augalų dalis; kartais vadinami tiesiog gėlių, botaniniais ar augalų vandenimis. Hidrolatai kartais vadinami aromaterapijos „homeopatija“ ir tai yra tiesa, nes juose yra ištirpęs labai mažas eterinio aliejaus kiekis, tačiau jie puikiai papildo aromaterapiją, sudarydami sinergijas su eteriniais aliejais. Dėl savo švelnumo hidrolatai yra vienos puikiausių medžiagų odos, ypač veido priežiūrai.

CO2 ekstraktai. Kas tai yra?

CO2 ekstraktai yra ypatingai grynos augalinės substancijos, išgaunamos naudojant vadinamąjį superkritinį anglies dioksidą. CO2 –anglies dioksidas, kasdien sutinkamos dujos, kurios dalyvauja fotosintezės ir kvėpavimo procesuose, kurios įeina į mūsų planetos atmosferos sudėtį yra naudojamos kaip naujas saugus tirpiklis.

Klausimai ir atsakymai

Tema

  • Kvapiųjų medžiagų naudojimas

    Niekam abejonių nebekelia, kad mus aktyviai veikia visokie kvapai. Pirtyje - juo labiau, nes joje sudrėksta ir atsiveria mūsų apsauginis barjeras - oda. Rūpestingai prižiūrima pirtis visada įgyja savo nekartojamą ir šiltus prisiminimus keliantį kvapą. Jei pirtyje tvyro nemalonus kvapas – prapuola noras joje maudytis.

    Teorinė tema, kurioje aptariama:

    • Aromaterapijos istorija.
    • Uoslė ir kvapas.
    • Garinės aromatizavimo būdai.
    • Dažniausiai naudojamų eterinių aliejų savybės. Kvapo meditacija. 
    Ši tema turi papildomos informacijos, kuri matoma prisijungusiems naudotojams.

Kas dėsto


Laimė Kiškūnė, aromaterapeutė, kvapų kūrėja

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“