Uždaryti

Diplomų įteikimas ir filmo peržiūra

Data: 2016-05-26, 17:30
Organizatorius : Lietuviškos pirties akademija

Diplomus buvo nutarta įteikti kuo iškilmingiau. Kadangi Suomijos ambasadorius Haris buvo labai didelis pirties gerbėjas ir buvo žadėjęs Lietuviškos pirties akademijai kada nors pirties labaui panaudoti patogią ambasados posėdžių salę buvo nuspręsta suorganizuoti filmo apie pirtį „Miesten Vuorro“ peržiūrą ir kartu iškilmingai įteikti diplomus 2016 m. pavasarį egzaminą išlaikiusiems studentams.

Vakaro programa

  • Tarptautinės saunos asociacijos Prezidento Risto Elomaa įžanginis žodis.
  • Lietuviškos pirties akademijos diplomų įteikimas.
  • Suomijos Ambasadoriaus Harri Mäki-Reinikka pasakojimas apie vadinamąją „pirties diplomatiją“.
  • Filmo „Miesten vuorro“ peržiūra.

Diplomantai

2016 m. gegužės 26 d. pirtininkų profesionalų diplomus gavo šie studentai

Diplomų įteikimas, 2016

Filmo „Gyvenimo garai“ peržiūra

Esminis žmogaus poreikis yra kalba – kaip saviraiškos priemonė ir bandymas įprasminti savo vidinį gyvenimą. Suomių filmas „Gyvenimo garai“ plėtoja žmogaus kalbos giliai nusileisdamas į suomių kultūros šventovę – pirtį (sauną). Į pirtį eina vyrai ir moterys, tačiau „Gyvenimo garų“ kūrėjai suomis Mika Hotakainen ir švedas Joonas Berghäll stebi ir mums parodo tik vyrus. Pasirodo, kad pirties apsivalymas yra ne tikfizinis, bet ir emocinis. Garų apsupti net nekalbūs Suomijos vyrai kuria kasdienę poeziją bandydami artikuliuoti savo giliausius jausmus. Filmas atskleidžia mums suomiškos pirties kultūrą ir kartu atskleidžia šiuolaikinių vakarų kultūros vyrų dažnai nutylimus ir slaptus širdies užkulisius.

Šiame filme kalba 12 vyrų ir kalba labai atvirai – apie savo šeimas, vaikus, vedybas, skyrybas, meilę, praradimus, kovą ir išpirką. Iš šio filmo taip sužinome, kad mažas pirtis Suomijoje galite rasti visur – kad ir telefono būdelėje.

Pirtis telefono būdelėje.

Įdomu, kad filme rodomi įvairių formų, dydžių ir amžiaus Suomijos vyrai nei kiek nesuka galvos dėl savo nuogumo prieš kamerą (ir už kameros, nes filmo kūrėjai filmavo taip pat visiškai išsirengę). Pažiūrėję šį filmą taip pat padarysite išvadą, kad savo nekalbumu pagarsėję suomiai pirtyje gali nesustodami nuoširdžiai ir ramiai pasakoti apie savo giliausius išgyvenimus.
„Gyvenimo garų“ filmavimas buvo savaime iššūkis. Filmo kūrėjai naudojo senas 16 mm kino kameras, kurias turėjo lėtai sušildyti iki pirties temperatūros. Rezultatas – sodrus ir švytintis kino juostelei būdingas vaizdas.

Fimo „gyvenimo garai“ kadras

Filmo herojams būdingas stiprus vienišumo jausmas, tačiau jų istorijas pagyvina sąmojis ir puikios savijautos momentai, kuriuos tiksliai apibūdina vienas iš pirties pašekovų - „jausmas, kad esi ne vienas jau savaime gydo“. Kokios bebūtų skaudžios žmonių istorijos, jie jaučiasi geriau išsisakę.

Iš šio filmo taip tap sužinojome, kad mažas pirtis Suomijoje galite rasti visur – kad ir telefono būdelėje.

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“