Uždaryti

Pirtininko profesionalo praktinis egzaminas

Data: 2016-03-21, 18:00
Organizatorius : Lietuviškos pirties akademija

Įvyko antras Pirtininko profesionalo praktinis egzaminas. Antras po to, kai studijose imta remtis studijų temų ir krypčių sistema.

Dalia Petkevičienė laiko Pirtininko profesionalo egzaminą. Pirtis.lt.
Dalia Petkevičienė laiko praktinį pirtininko profesionalo egzaminą.

Remiantis egzamino, įvykusio 2016 02 28 d. patirtimi, buvo šiek tiek kitaip sugrupuoti vertinimo kriterijai, išskiriant individualų darbą su klientu į atskirą vertinimo kategoriją. Tai padaryta norint geriau įvertinti kūrybines studentų pastangas, kai jie sugalvoja įdomių ne visai standartinių pirties procedūrų. Be abejo, tai skatina būsimuosius pirtininkus atskleisti savo kūrybinį potencialą ir individualų braižą.

Visi kiti vertinio kriterijai liko kaip buvę - pagrindinai vertinami individualizuoto vanojimo bei darbo su kūnu pirtyje (masažo) įgūdžiai. Vertinant vanojimą ir darbą su kūnu nebuvo preciziškai sekama koks judesys buvo ar nebuvo atliktas - profesionalas turi teisę pasirinkti individualų technikų rinkinį. Vietoje judesio „mechanikos“ buvo vertinamas darbo su kūnu ir vanojimo efektyvumas skirtinguose „diapazonuose“ - darbas su paviršiumi, poveikis raumenims ir giliąjam poodžiui, darbas su pagrindinėmis kūno dalimis. Maždaug taip - „dirbk kaip nori, tačiau nugarą gerai pakasyk“.

Toks požiūris į vertinimą išreikškia pagarbą jauno specialisto individualybei ir kartu iškelia aukštus efektyvumo reikalavimus, nes vertina na bet kas, o pirtininkai  - meistrai, nuolat dirbantys pirtininkais sunkiomis sąlygomis bei dėstantys dalykus, kuriuos ir vertina.

Vertinimo kriterijai

  1. Pirties atmosferos kūrimas (garo pylimas, garo pagalvės palaikymas, garinės vėdinimas)
  2. Darbas su grupe 1 užėjimo metu (formuojamas įvaizdis, dėmesys žmonėms, situacijos valdymas, procedūros adekvatumas, infoemacijos pateikimas ir kt. )
  3. Individualizuotas vanojimas (įvairios vanojimo technikos, darbo ergonimika ir saugumas ir kt.)
  4. Darbas su kūnu (darbas su atskiromis kūno dalimis - pėdomis, kojomis, sėdmenimis, nugara, pečių juosta, galva, rankomis, krūtine, pilvu, judesių pobūdis ir adekvatumas).
  5. Individualus darbas su klientu (pirties procedūros planavimas ir sugebėjimas įvykdyti planą, procedūros efektyvumas, dėmesys klientui).

Egzamino rezultatai

Pirtininko profesionalo praktinio egzamino rezultatai. Pirtis.lt.

Egzaminą laikę studentai ir jų galutinis rezultatas:

  • Nidijus Aukštikalnis - 4,38. Išlaikė.
  • Dalia Petkevičienė - 4,48. Išlaikė.
  • Agnė Mažvilaitė - 3,84. Neišlaikė.

Sveikiname išlaikiusius!

Tema

Kas dėsto

Vertintojai:

Rimas Kavaliauskas., Giedrius Gervys, Birutė Masiliauskienė.

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“