Uždaryti

Proginės pirties ir pirties ritualo seminaras

Data: 2015-12-05, 10:00
Organizatorius : Lietuviškos pirties akademija

Vienas iš atsakingiausių darbų pirtinkui yra proginės pirties pravedimas. Ir kartu vienas iš dažniausiai pasitaikančių. Žmonės nori pažymėti savo gyvenimo ypatingus momentus ypatingai ir vis dažniau tai daro pirties forma.

Ar mes galime palikti tokią sritį kaip ritualinė pirtis ir proginė pirtis savieigai? Matyt ne. Egzistuoja tam tikros ritualinės pirties tradicijos ir jos glaudžiai susieja su apskritai ritualo tradicijomis.

Mūsų gyvenimas yra pilnas ritualų, ir juos atlieka net visiškai netikintys ir vaidinamąjį dvasinį gyvenimą neigiantys žmonės. Gimtadienio šventimas, Kūčių vakarienė, pirmas pasimatymas yra savotiški dideli ir maži ritualai. Jai pažymime svarbius virsmo taškus savo gyvenime, kai keičiasi mūsų statusas, šeimyninė padėtis, amžiaus tarpsniai, profesinė kvalifikacija.

Jei ritualai ar „progų pažymėjimas“ būtų tokie bereikšmiai, žmonės neišleistų jiems tokių didelių sumų sunkiai uždirbtų pinigų. Matyt, ritualai kažkuo naudingi ir reikalingi...

Šiame seminare mes panagrinėsime iš ko susideda ritualai ir kaip juos atlikti pirtyse, paverčian klasikinę pirties procedūrą progine.

Proginės pirties tema yra privaloma norintiems gauti Pirtininko profesionalo kvalifikaciją.

Tema

Kas dėsto

Rimas Kavaliauskas, LPA vadovas

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“