Uždaryti

Ugnies įkūrimas rankomis, akmens amžiaus muzika ir tikėjimai

Data: 2015-10-18, 16:30
Organizatorius : Lietuviškos pirties akademija

Visi žinome, kad ir pirtyje ir gyvenime tai kas modernu nebūtinai yra geriau. Žmogus nepasikeitė nuo senųjų akmens amžiaus laikų. Tačiau mažai kas žino, kad jau akmens amžiuje žmonės buvo labai išradingi ir įgudę meistrai, kulinarai, gydutojai, dailininkai, poetai. Ir, žinoma, pirtininkai...

Šių dienų Žemėje, o ypač vadinamoje „vakarų civilizacijoje“ yra galbūt tik keli asmenys, įvaldę stebuklingą meną išgyventi laukinės gamtos sąlygomis. Ir ne tik išgyventi, o bendradarbiauti su Gamta, pažinti jos dėsnius ir mokytis iš jos.

Esminis įgūdis, padaręs žmogų Žmogumi buvo ir yra Ugnies įkūrimo gebėjimas. Mes mėgstame pirties ritalus, tačiau pamirštame, kad ugnis, įkurta savo rankomis galbūt suteikia daugiau šventumo nei žiebtuvėliu ar degtukais įkurta.

Kviečiame į Ugnies vakarą, kurį praves žymus pancūzų archeologas, akmens amžiaus amatų meistras Jean Ringot. Lietuvoje jį paprastai matome Kernavėje gyvosios archeologijos dienų metu. Šį kartą jis pasidalins savo įžvalgomis su pirtininkais.

Ugnies ikurimas.Pirtis.lt
Ugnis pradema kurti trinant medinį pagaliuką į lentelę...

Ugnies ikurimas.Pirtis.lt
Ugnies kūrimas - vaizdas iš arčiau.

Ugnies ikurimas.Pirtis.lt
10 sekundžių nuo proceso pradžios - ugnelė jau rusena.

Ugnies ikurimas. Pirtis.lt.
12 sekundžių - atvira liepsna, galima kurti pirtį :)

Kviečiame atvykti, pabūti kartu, būti neįtikėtino žmogaus sumanumo liudininkais ir išsimaudyti geroje Jazzhotel pirtyje.

Ugnies įkūrimas

Kas dėsto

Jean Ringot

Jean Ringot, archeologas, akmens amžiaus tyrėjas, senųjų amatų meistras ir švietėjas.

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“