Uždaryti

Pirtininkystės įvadas

Data: 2015-05-01, 12:00
Organizatorius : Lietuviškos pirties akademija

Dalyvaudami „Sveikos pirties ABC“, susipažįstate su pačiais svarbiausiais sveikos pirties dėsniais bei taisyklėmis. Bet... Galbūt norisi daugiau? Nei jei jau atėjote į pirtį, labai gali būti, jog kaimynas paprašys patrinti nugarą ar pašildyti kojas. Norėsis užsipilikinti arbatos ir suabejosite - kokios? Toli gražu ne visada šalia bus pirtininkas, kuris visa tai padarys už jus. Tad norintiems žengti dar žingsnelį nuo „sąmoningo pirties vartotojo“ iki „pats sau pirtininkas“ lygio - šis kursas, kuriame nuo šiol bus pristatomos dvi temos: teorinė pažintis su augalais ir augalinėmis pirties priemonėmis bei praktika - pažintis su kūno lietimo, masažo, vanojimo pradmenimis. 

 Iš tiesų pirtis - viena iš nedaugelio vietų, kurioje galime dalintis ir mėgautis prisilietimais. Garo ir vantų, karščio ir vėsumos, medžio ir akmens, rankų ir plautų... O kur dar įvairios pirties priemonės ir malonumas jomis tepliotis, mozotis, trintis, šveistis, praustis... Vienintelis dalykas, kurio dažniausiai pritrūksta - šiek tiek drąsos ir trupučio žinių. Tačiau kaip tik tam ir skirtas šis naujas seminaras.

Kūno kaukės tepimas. Pirtis.lt
Kaukės tepimas pirtyje - paprastas, malonus, bet įgūdžių reikalaujantis veiksmas

Pirties procedūras galima atlikti visai šeimai. Pirtis.lt
Pirties procedūras galima atlikti visai šeimai

Vanojimasis pirtininkystės įvade
Vantų patirtis pirtininkystės įvade Pirčių sode

Šio seminaro prireiks norintiems studijuoti toliau pirtininko mėgėjo mokymuose arba naujai nuo šio rudens sezono pristatomose studijų kryptyse: pirtininko mėgėjo, vanotojo bei Namų SPA .

Temos

 • Augalų naudojimo pirtyje pagrindai

  Augalų ir augalinių priemonių lietuviškoje  pirtyje naudojama labai daug. Žinoma, paklausti apie augalus pirtyje, visų pirma pagalvojame apie vantas. Tačiau jei pasižvalgytumėte... Visko tikrai kur kas daugiau! 

  Vos pravėrus duris, padvelkia malonus žolelių arbatos aromatas. Palubėje prikaišytos kvapnių žolelių puokštės - irgi ne vien dėl gražumo. O kur dar visi paslaptingi tepalai, užpilai, ištraukos, aliejai, milteliai ir kiti paslaptingi dalykai, kurių buteliukais it kokie alchemikai neretai žongliruoja patyrę pirtininkai, taip kurdami visą pirties pojūčių puokštę...

  Smalsu? Ši tema ir skirta būtent tam - pažinčiai su augalais, augalinėmis pirties priemonėmis.

  Tai 2 valandų teorinis kursas, kuriame aptarsime dažniausiai pirtyje naudojamus augalus bei iš jų gaminamas priemones, pasidalinsime praktiniais patarimais. 

  Ši tema turi papildomos informacijos, kuri matoma prisijungusiems naudotojams.
 • Pirtininko darbo įvadas

  Praktinė tema, kurioje susipažįstame su pirtinininko darbu. Pirmieji žingsniai į naują profesiją vyksta saugioje aplinkoje, geroje pirtyje, padedant patyrusiam dėstytojui.
  Dažniausiai šios temos dėstymas organizuojamas kaip pirties vakaras (praktinis užsiėmimas pirtyje) kurio metu dėstytojas supažindina su pagrindiniais praktinio pirtininko darbo garinėje momentais, juos parodo, o studentai tai išbando praktiškai. Tokiu būdu jie turi galimybę išbandyti save kaip būsimi pirtininkai ir geriau suprasti kokiame lygyje jie norėtų išmokti pirtininko amato.

  Darbo su kūnu įvadas. Pirtis.lt.
  Studentas pirmą kartą prausia kūną garinėje.

  Ši tema turi papildomos informacijos, kuri matoma prisijungusiems naudotojams.

Kas dėsto

Birutė Masiliauskienė, Rimas Kavaliauskas

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“