Uždaryti

Vantų rišimas. Augalų pažinimas. Vantų praktika dūminėje pirtyje.

Data: 2026-06-16, 10:00
Organizatorius : Lietuviškos pirties akademija

Augalų pažinimas ir vanojimas skirtingais augalais

Intensyvi mokymų diena skirta augalų pažinimui ir jų praktiniam pritaikymui pirtyje — nuo atpažinimo iki vanojimo.

Ryte vykstama į gamtą susipažinti su vietiniais augalais. Dalyviai mokosi atpažinti dažniausiai pirtyje naudojamas rūšis, suprasti jų savybes ir sužino atsakingo rinkimo principus: kada rinkti, kaip rinkti ir kaip nekenkti aplinkai.

Po pietų rišamos vantos iš tuo metu tinkamų augalų: beržo, ąžuolo, klevo, lazdyno, gluosnio, kadagio ir kitų. Dalyviai praktiškai pajunta skirtumus tarp augalų — jų minkštumą, tvirtumą, kvapą, lankstumą ir elgesį garinėje.

Ypatingas dėmesys skiriamas vanojimui skirtingais augalais: kaip keičiasi pojūtis ir poveikis priklausomai nuo vantos, kaip augalai gali švelniai šildyti, aktyvinti, raminti ar gaivinti kūną.

Vakare vyksta praktika pirtyje su šviežiai surištomis vantomis. Dalyviai išbando, kaip vanta juda, kaip perneša garą, kaip liečia kūną ir kaip skirtingi augalai atsiskleidžia realioje pirties procedūroje.

Patirsite:
augalų pažinimą gamtoje, atsakingo rinkimo principus, vantų rišimą, skirtingų augalų savybes ir jų pojūtį pirtyje.

Išmoksite:
atpažinti pagrindinius pirties augalus, rišti vantą ir taikyti skirtingus augalus vanojimui pagal jų savybes.


Seminare išmoksite rišti savo vantas!

Temos

  • Augalų pažinimas

    Reali pažintis su augalais - ekskursija į gamtą, kurios metu mokomasi rasti ir atpažinti pirtyje naudojamus ar priešingai - vengtinus augalus, mokomasi juos atskirti, taisyklingai ir nežalojant gamtos rinkti.  



    Jei norite greičiau patekti į šios temos mokymus...

    Jūs galite iš ansto pareikšti pageidavimą išklausyti pirties studijų temą „Augalų pažinimas“. Atsiradus progai būsite pakviestas (-a) į seminarą, kuriame bus dėstoma ši tema. Iš anksto pageidaujantys taip pat gauna tam tikras nuolaidas.

  • Vanojimas įvairiomis vantomis

    Edukacinės pirties tema, kurioje:

    • išbandomas vanojimas skirtingų augalų vantomis;
    • susipažįstama su netradiciniais vanojimo scenarijais bei energetinėmis vantų savybėmis.

    Žvilgsnis į seminarą



    Jei norite greičiau patekti į šios temos mokymus...

    Jūs galite iš ansto pareikšti pageidavimą išklausyti pirties studijų temą „Vanojimas įvairiomis vantomis“. Atsiradus progai būsite pakviestas (-a) į seminarą, kuriame bus dėstoma ši tema. Iš anksto pageidaujantys taip pat gauna tam tikras nuolaidas.

    Ši tema turi papildomos informacijos, kuri matoma prisijungusiems naudotojams.
  • Vantų rišimas

    Praktinė tema, į kurią įeina:

    • Šakų skynimas.
    • Vantų rišimo būdai.
    • Vantų džiovinimas, šaldymas, sūdymas.
    • Vantos kokybės kriterijai.
    • Vantų parengimas darbui. 

    Vaizdai iš vantų praktikos



    Jei norite greičiau patekti į šios temos mokymus...

    Jūs galite iš ansto pareikšti pageidavimą išklausyti pirties studijų temą „Vantų rišimas“. Atsiradus progai būsite pakviestas (-a) į seminarą, kuriame bus dėstoma ši tema. Iš anksto pageidaujantys taip pat gauna tam tikras nuolaidas.

Kas dėsto

Birutė ir Rimas

Rimas Kavaliauskas, Birutė Masiliauskienė

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“